به اطلاع عموم بازدید کنندگان گرامی میرساند، با توجه به سنگین شدن حجم سایت ، و بروز مشکل برای دوستانی که از اینترنت دیالاپ استفاده میکنند، اکثر مطالب قدیمی ، مخصوصا تصاویر از وبسایت حذف گردید. صرفا جهت اطلاع


دسته بندی :


نقدی بر کتاب درسی جدیدالتألیف فارسی ششم ابتدایی

به قلم توانای: استاد مرتضی مجد فر

من تبریزی‌ام. بخشی از عمرم را در این شهر زیسته‌ام و بخش‌هایی دیگر را در تهران و نیز اصفهان و مشهد. در تمام سال‌هایی که در تبریز بوده‌ام، با همه اعم از اعضای خانواده و بروبچه‌های محل، مدرسه و حتی معلمان‌مان به زبان ترکی صحبت می‌کردم و فارسی صحبت کردن، برایم مصیبت عظیمی بود. حتی وقتی در واپسین ماه سال ۱۳۵۶ به هنگام تحصیل در سال اول دبیرستان به اقتضای کوچ اجباری پدر از تبریز، به اصفهان رفتیم، تا مدت‌ها به لحاظ تسلط نداشتن به زبان فارسی، در صحبت کردن گیج و منگ بودم. به‌ویژه آن‌که وقتی فارسی اصفهانی‌ها، با لهجة شیرین‌شان قاطی می‌شود، برای فهمیدن، اول باید واژه‌های خاص اصفهانی را جدا کنی و بعد بفهمی که چه گفته شده است. در واقع من فارسی را می‌فهمیدم، ولی نمی‌توانستم درست و درمان صحبت کنم.

 

ادامه مطلب را حتما بخوانید.

بقیه در ادامه مطلب...


دسته بندی : بازگشائی مدارس، حسین خادمی


ادامه تصاویر منتشر نشده جام رمضان

جهت مشاهده ادامه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

در صورت باز نشدن هر کدام از تصاویر، بر روی آن، راست کلیک کرده، گزینه show picture را انتخاب کنید.


دسته بندی :


ســـاکت که می مانی... . می گذارند به حساب جواب نداشتنت! 
می گذارند به حساب تسلیم شدن و قبول اشتباهت. شاید هرگز متوجه نباشند که داری جان می کـَنی ، تا حرمـتهـا را نگه داری...

چند وقتی است از طرف تعدادی از دوستان بی اطلاع، اتهامی به وبسایت بایرام90 و در راس آن به مدیر این وبسایت وارد شده است که امروز ، هفدهم مهرماه مجبور شدم بصورت علنی و در قالب یک پست پاسخگو باشم.

بقیه در ادامه مطلب....


دسته بندی : خسروشهر


حدود شش ماه پیش مطلبی با عنوان  "فریضه فراموش شده" منتشر نمودیم و در آن ضمن اعلام وضعیت نابسامان امکانات دبستان شهید نواب صفوی ، از عموم مردم تقاضای کمک کردیم.با توجه به شناختی که از جو فرهنگی بایرام داشتیم، توقع می رفت سیل کمکهای مردمی به سمت مدارس سرازیر شود. اما اینگونه نشد و تنها همان عده معدودی که پیش بینی میکردیم ،جهت کمک به بهبود آن وضعیت اسف بار، پا پیش گذاشتند. که در اینجا جا دارد از مساعدت و همیاری این عزیزان کمال تشکر را بعمل آوریم. با پیگیری های مداوم انجمن اولیاء دبستان و دهیار محترم، در سه روز مانده به بازگشائی مدارس، جناب آقای "آقائی"، ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان اسکو، ضمن حضور در مدرسه، دستور تعویض نیمکتهای فرسوده این دبستان را صادر کرد و تنها در عرض چند ساعت،  90 درصد نیمکتهای فرسوده تولید شده در سال 1354 ، بعد از 36 سال خدمت ،جای خود را به نیمکتهای نو داد. امید میرود با همیاری اولیاء و مردم شریف بایرام ، ده درصد باقیمانده نیز، در عرض همین چند روز اول مدارس تعویض گردد.

بدینوسیله بایرام90 ،مراتب تشکر و سپاس خود را از حسن توجه مسولین اداره آموزش و پرورش، به مطالب منتشر شده توسط این وبسایت را اعلام میدارد. 

همچنین از طرف انجمن اولیاء و مربیان و اولیای دانش آموزان دبستان شهید نواب صفوی از مساعدت جناب آقای  "آقائی" سپاسگذاریم. امید است با ادامه این محبتها شاهد رفع نواقص و مشکلات سایر مدارس در بایرام باشیم. انشاءالله


دسته بندی : بازگشائی مدارس، آموزش و پرورش


همزمان با بهار دانش و آغاز سالتحصیلی 92-91 ، زنگ دانائی با حضور دبیران، اعضای انجمن اولیاء و جمعی از اولیاء دانش آموزان در دبستان نواب صفوی بایرام، بدست آقای میرزاجانی ، مدیر مدرسه، طنین انداز شد.

جهت دیدن ادامه گزارش به ادامه مطلب رجوع فرمائید.

در صورت باز نشدن هر کدام از تصاویر، بر روی آن، راست کلیک کرده، گزینه show picture را انتخاب کنید.


دسته بندی : بازگشائی مدارس، آموزش و پرورش، سایت بایرام


آخرین مطالب

» آغاز به کار وبسایت جدید ( ٢٧ آذر ۱۳٩۱ )
» تصاویر محرم ( ٩ آذر ۱۳٩۱ )
» گل گلزار ( ٥ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ امروز ( ٢٤ آبان ۱۳٩۱ )
» صرفا جهت تست ( ٢٢ آبان ۱۳٩۱ )
» مرحله دوم کمک رسانی ( ۱٩ آبان ۱۳٩۱ )
» ساختمان شهرداری ( ۱٧ آبان ۱۳٩۱ )
» اطلاعیه ( ۱٠ آبان ۱۳٩۱ )
» مقبره شهدا ( ٩ آبان ۱۳٩۱ )
» خیابان چهل سانتیمتری ( ٦ آبان ۱۳٩۱ )