خبردار به احترام پیر عاشق

راستش نمی دانم از کجا و چگونه شروع کنم؟  گاهی آدم مجبور می شود که بنویسد و فریاد بزند حتی اگر گوش شنوا و چشم بینایی نباشد.

گاهی قدر ناشناسی، نامردمی و توقعات بیجا ، به جایی می رسد که از طغیان کوته فکری،  منفی نگری و خودبینی ناچار به فریاد می شوی. گاهی آنچنان هجمه های نامردی چون سیلاب بر سرت می بارند که مجبور می شوی از خود دفاع کنی اما ...

جهت مشاهده ادامه مطلب ،اینجا کلیک فرمائید.


... اما دفاع کردن در برابر افراد بی منطق و خودبین هم ره به جایی نخواهد برد و شاید مجبور شوی سکوت کنی و در خلوت به حال خود و این قدرناشناسان گریه کنی. حکایت مجریان زحمت کش ، بی ادعا و عاشق مسابقات جام رمضان بایرام چنین است. در اینجا منظور سخن من به طور خاص جناب آقای محمد تقی الهامی عزیز و بزرگوار است که عشق و اخلاص را در مسابقات امسال و سال قبل نه در حرف و شعار بلکه بطور عملی اثبات کرد و آموزش داد. مردی که بعد از سی سال کارگری طاقت فرسا و با شرافت و در سن پنجاه و چند سالگی، در حالیکه که همتایان او به فکر استراحت و آرامش اند حاضر شد در کمال فروتنی و تواضع آشغال از زیر پای کودکان ما جمع کند، با دستهای رنجور از سالها کار و تلاش گچ به دست گرفته و زمین فوتبال خط کشی کند  و بساط شادی همه ی ما را به قیمت شکستن دل خود فراهم آورد.  اما افسوس و هزاران افسوس که فرهنگ بسیار زشت ما در نابود کردن داشته هایمان و رنجاندن دل کسانی که برایمان بی منت و مواجب زحمت می کشند باز هم از طرف معدودی آدم قدرنشناس ( با کمال تاسف از سوی برخی به ظاهر نخبگان ) رخ نمود و این مرد با شرف و باغیرت و دوست داشتنی را رنجاند تا یکبار دیگر ثابت کرده باشیم که برخی از ما غیر از خودمان هیچ چیز و هیچ کس را نمی بینیم. راستی ای عزیزانی که تیشه به ریشه ی دوستی ها و و محبتها و صفا و صمیمیت مردم می زنید آیا تصور می کنید بایرام لندن است و مسابقات آن باید در حد المپیک لندن برگزار شود یا تصور می کنید داوری این مسابقات باید در حد جام جهانی فوتبال باشد که چنین حق به جانب و طلبکار شده اید. راستی قرداد سالانه آقای رحیم تقیی که با ماشین خود با کمال عشق و علاقه در خدمت مسابقات بود یا آقای الهامی که از حق زن و بچه ی خودش گذشت تا شما چند روزی فارغ از غم و غصه های دنیا شوید چند میلیون بود؟!!!!!!!!!

آقای الهامی و دیگر عزیزان چه اشتباه و گناه نابخشودنی مرتکب شده اند که این چنین در کمال نامردی به آنها حمله می کنید و اصلا آیا آنها وظیفه ای برای شاد کردن دل مردم داشته اند که حالا در وظیفه ی خود کوتاهی کرده باشند. آیا فکر می کنید اگر این مسابقات را تعطیل کنیم بهتر است؟ یا فکر می کنید اگر افراد دیگری این برنامه را اجرا می کردند، هیچ عیب و نقصی نداشت؟ گیریم که در چند مورد هم اشتباهات داوری رخ داده باشد. مگر دنیا به آخر رسیده است یا اینکه جام باشگاهای جهان را ازدست داده اید. کمی هم مردانگی و انصاف داشته باشید و طوری رفتار نکنید که بعداً پشمیان شوید که ایکاش طور دیگری عمل می کردیم. آدمی می تواند برای بسیاری از چیزها متشکر و قدردان باشد. برای یک هدیه، برای یک حرکت دوستانه، برای زیبایی طبیعت، برای سکوت بعد از سروصدا، برای به دست آوردن دوباره سلامتی، برای نور خورشید و خنده بچه ها. هر چه که ما شکرگزارتر باشیم، دلایل بیشتری هم برای شکرگزاری خواهیم یافت.

در پایان روی سخنم با مجریان عزیز مسابقات بالاخص جناب آقای الهامی عزیز است. جناب آقای الهامی بدانید که در هر کاری در این سطح عده ای همیشه ساز مخالف می زنند و غیر از عقاید و تصورات خود، برای دیگران ارزش قائل نمی شوند و این امر اگر چه بسیار زشت اما طبیعی است ولی بدانید و مطمئن باشید که جایگاه شما در بین علاقمندان واقعی فوتبال و ورزش بسیار رفیع است و با این تخریبها از سوی برخی افراد که جایگاهی در بین مردم ندارند محبوبیت شما هر روز بیشتر از قبل خواهد شود و مردم بهترین قاضی هستند. پس لطفا دلسرد نشوید و عشق و علاقه ی خود را همچنان نثار مردم خوب بایرام بنمایید. به قول فصیح ازمان شیرازی:

    " بشکست اگر دل من، به فدای چشم مستت            

                                          سر خُمّ می سلامت، شکند اگر سبویی"

این دل نوشته را به رسم ادب و قدرشناسی به آقای الهامی و سایر عزیزان زحمت کش که در بسیاری از شبها با حضور در ورزشگاه شهدای بایرام شاهد تلاشهای بی ریا و صادقانه ی آنها بود ه ام تقدیم می کنم. پاینده باشید و دست حق همشه یارتان.

یک هوادار فوتبال

بایرام90: مطلب فوق نوشته شده از سوی مدیریت وبسایت بایرام90 نیست. بلکه از طرف یک علاقمند به ورزش است که به این وبسایت ایمیل شده بود و بدون کم و کاست در معرض دید بازدیدکنندگان محترم وبسایت قرار داده شد.

دسته بندی : بایرام 90، بایرام نود، حسین خادمی، سایت بایرام


آخرین مطالب

» آغاز به کار وبسایت جدید ( ٢٧ آذر ۱۳٩۱ )
» تصاویر محرم ( ٩ آذر ۱۳٩۱ )
» گل گلزار ( ٥ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ امروز ( ٢٤ آبان ۱۳٩۱ )
» صرفا جهت تست ( ٢٢ آبان ۱۳٩۱ )
» مرحله دوم کمک رسانی ( ۱٩ آبان ۱۳٩۱ )
» ساختمان شهرداری ( ۱٧ آبان ۱۳٩۱ )
» اطلاعیه ( ۱٠ آبان ۱۳٩۱ )
» مقبره شهدا ( ٩ آبان ۱۳٩۱ )
» خیابان چهل سانتیمتری ( ٦ آبان ۱۳٩۱ )