با تلاش شورای اسلامی و دهیاری بایرام ،در راستای توسعه مشارکتهای مردمی، در جهت ایجاد کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی ، اعتبار ساخت ساختمان یک باب کتابخانه مجهز ، در بایرام تامین گردیده است. بنابر این گزارش، زمین این طرح باید توسط اهالی تامین گردد. مددی ، دهیار بایرام ، مبلغ این بودجه را ....  بقیه در ادامه مطلب...


اعلام نکرد،ولی امکانات این کتابخانه را خوب و قابل قبول توصیف نمود. این دار الکتاب شامل قسمتهای متعددی از قبیل : مخزن کتاب (امانت)، سالن مطالعه ، بخش نشریات ،سالن کنفرانس و غیره خواهد بود. 

اعتبار این طرح ،الان آماده تحویل به اهالی محترم بایرام می باشد . همانطور که در بالا اشاره شد،این در صورتی است که زمین آن از طرف مردم تامین شده باشد. شورای اسلامی از مردم ، بویژه خیرین محترم و عزیزانی که قصد وقف زمین و یا املاکشان به امور خیر را دارند درخواست مینماید تا را در این امر خدا پسندانه و ماندگار قدم پیش گذارند.

بایرام90: میدانید زمینهای زیادی در همین بایرام ما وقف ساخت مسجد شده اند. از وضعیت همه آنها خبر دارید. هر کدام از این زمینها به نوعی بدلیل موقوف بودنشان بلا استفاده مانده اند. قوانین دست و پا گیر هم در خرابه ماندن آنها مزید بر علت شده است. ما در وحله اول دست نیاز بسوی سازمان محترم اوقاف و امور خیریه دراز میکنیم و میخواهیم زمینه ای فراهم نماید تا یکی از این املاک به این طرح اختصاص یابد. در بحثها و مطالب قبلی اشاره کرده ایم که الحمدلله بایرام به لحاظ داشتن مسجد مستغنی ست و مساجد موجود کفاف امور مذهبی و دینی این مردم را میدهد. کتابخانه یکی از نیازهای ضروری امروز روستای ماست. و این امر محقق نمیشود جز با همکاری همه دست اندر کاران و مردم. در جامعه ای که هر روز آمار کتابخانی در آن رو به وفول است، و همه رسانه ها هر روز آمار آنرا نزولی اعلام میکنند، جهت اصلاح ،باید گامهای عملی برداشت. در صورت مرتفع شدن این مشکل و احداث کتابخانه، یقینا شاهد شکوفائی استعدادها و گسترش فرهنگ کتابخوانی در بایرام خواهیم بود امیدواریم مسئولین محترم، صدای ضجه ی نیاز ما را بشنوند و اهالی بایرام را در نیل به این هدف یاری نمایند. به نظر ما اجر معنوی این کار ، کمتر از ساخت مسجد نیست.

بایرام90 ، تریبون آزاد مردم بایرام است. نظرات و پیشنهادات خود را از این طریق به گوش مسئولین برسانید.


دسته بندی : bayram ir، خادمی، خسروشهر


آخرین مطالب

» آغاز به کار وبسایت جدید ( ٢٧ آذر ۱۳٩۱ )
» تصاویر محرم ( ٩ آذر ۱۳٩۱ )
» گل گلزار ( ٥ آذر ۱۳٩۱ )
» رنگ امروز ( ٢٤ آبان ۱۳٩۱ )
» صرفا جهت تست ( ٢٢ آبان ۱۳٩۱ )
» مرحله دوم کمک رسانی ( ۱٩ آبان ۱۳٩۱ )
» ساختمان شهرداری ( ۱٧ آبان ۱۳٩۱ )
» اطلاعیه ( ۱٠ آبان ۱۳٩۱ )
» مقبره شهدا ( ٩ آبان ۱۳٩۱ )
» خیابان چهل سانتیمتری ( ٦ آبان ۱۳٩۱ )