سبقت بگیریم (فرهنگی)

یکی از دوستان نزدیکم میگفت: خدا بیامرز،پدرم وقتی (یازده سال پیش) فوت کرد، با همه وراث صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم ، پولی را که قرار بود صرف شام دادن در حق پدرم بود را ، به تکمیل جاده وادی هجرت هزینه کنیم. بعد از اینکه آن پول را به امنای آن جاده پرداخت کردیم، عمویم که از ریشسفیدان فامیل بود، اعتراض کرد و گفت : حتما باید در حق متوفی شام داده شود. بر اثر اصرار ایشان ما مجددا مجبور شدیم ، هزینه شام را نیز پرداخت نمائیم.

امروز یازده سال از آن ماجرا میگذرد. از میدان شهیدلو میگذشتم که پارچه نوشته ای نظرم را جلب کرد که روی آن نوشته بود:

"بدینوسیله از وراث محترم مرحوم "مشهدی محمد بهشتی" ، که با اهدای یک میلیون تومان ، در حق آنمرحوم، جهت احداث غسالخانه جدید، ما را در این امر یاری نمودند ... .

امروز فهمیدم که میشود در حق مرده شام نداد و پول آنرا صرف کارهای خیر کرد. کاش روزی برسد که این فرهنگ بسیار خوب ،در جامعه ما چنان رواج پیدا کند که نیازی به پارچه نوشته، جهت فرهنگ سازی، نباشد. نظر شما چیست؟

/ 6 نظر / 43 بازدید
اهبر

حرکت خیر خواهانه ( باقیات و الصالحت ) وراث محرم محمد بهشتی را اجر می نهیم و از خداوند متعال شادی روح عزیز از دنیا رفته را مسئلت می نمایم . خدایش بیامرزد

رضا پرویزی

با سلام از اینکه به وبلاگ باویل سر زدید ممنونم ما لینک وبلاگ زیبای شما را در وبلاگ باویل قرار داریم و منتظر مقابله به مثل شما هستیم. با تشکر پرویزی

Hiba

اجرکم عندا...

ح ش

اگه همه اینطوری فکر کنن که دیگه غمی نیست ولی متاسفانه خیلی ها حتی موقع عزا هم به فکر شکمشون هستند

هیت علی اصغربایرام

امیدواریم این فرهنگ دربایرام ادامه داشته باشد